Novinky

Vik Keuylian odsouzen na 12 let

Vik Keuylian, majitel ve své době největšího dealerství Lamborghini na světě, v americkém Orange County, byl tento týden odsouzen za zpronevěru na 12 let vězení. Již loni byl uznán vinným a hrozilo mu až 30 let vězení.

Charismatický Vik Keuylian byl majitelem dvou prodejců italských vozů v Kalifornii, vedle Lamborghini Orange County vlastnil i Lamborghini Calabasas.

Během října 2008 dokázal Keuylian prodat 54 automobilů za pouhých osm dní, což bylo více než dost i na obrovský kalifornský trh, navíc ve Spojených státech již v této době nastupovala hospodářská krize. Najevo tak vyšel jeden z největších podvodů v historii automobilky Lamborghini.

Dealerství automobily prodávalo výrazně pod cenou, z policejní zprávy vyplynulo, že jeden z exemplářů Murciélaga LP640 stál v přepočtu milion korun! Hlavním problémem bylo, že většina prodávaných automobilů byla nakoupena pomocí peněz vypůjčených od Volkswagen Credit, Inc.. Na základě smlouvy o půjčce s Volkswagen Credit, Inc. měl Keuylian půjčené peníze na každé specifické auto vrátit ihned po jeho prodeji. Keuylian ale dokázal společnost přesvědčit, že automobily jsou stále ve vlastnictví dealerství (stačilo třeba vystavit v showroomu servisovaný vůz), zatímco už byly dávno prodány. Vypůjčenými penězi pak splácel dluhy svých dalších firem.

Na konci roku 2008 se Vikovi Keuylianovi nashromáždil u Volkswagen Credit, Inc. dluh ve výši 12 milionu dolarů. Právě za jejich zpronevěru byl tento týden odsouzen na 12 let žaláře, ještě loni u výslechu mu hrozila sazba 30 let.

Foto: Vik Keuylian v dobách své největší slávy na večírku Lamborghini, kde bylo vydraženo Murciélago LP640 Versace pro charitu. Právě Keuylian byl tím, kdo automobil vydražil.

2 komentáře: „Vik Keuylian odsouzen na 12 let

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..