NovinkySuper Trofeo

Super Trofeo 2015: Závodit se bude se dvěma modely

Lamborghini již dříve potvrdilo, že v příštím ročníku značkového šampionátu Super Trofeo nasadí nový speciál Huracán LP 620-2 Super Trofeo. Nyní automobilka potvrdila, že se nadále bude jezdit i se stávajícím Gallardem Super Trofeo. Jezdci s různými modely budou hodnoceni v rozdílných žebříčcích.

V nové sezoně se tak můžeme těšit na zajímavé souboje. Nejenže budou proti sobě závodit dva různé modely, ale také různé pohony. Huracán ST totiž dostal pouze pohon zadních kol, zatímco Gallardo ST je čtyřkolkou.

Spolu s tímto oznámením Lamborghini zveřejnilo předběžný kalendář evropské série Super Trofeo pro sezonu 2015. Evropská série v příštím roce zamíří na šest slavných okruhů, závodní víkendy budou sdíleny s vytrvalostním šampionátem Blancpain Endurance. Termíny prvních pěti závodních víkendů byly již potvrzeny, prohlédnout si je můžete v tabulce pod článkem. Termín šestého závodního víkendu teprve bude oznámen.

Příští sezona opět vyvrcholí závěrečným světovým finále, ve kterém se proti sobě postaví nejlepší jezdci tří oddělených sérií poháru Super Trofeo – evropské, americké a asijské. Místo a datum finálového víkendu budou teprve oznámeny.

Předběžný kalendář evropské série poháru Super Trofeo pro rok 2015

11.-12. dubna Monza (Itálie)

22.-24. května Silverstone (Velká Británie)

27.-28. června Paul Ricard (Francie)

22.-26. července Spa-Francorchamps (Belgie)

18.-20. září Nürburgring (Německo)

Datum a místo šestého závodního víkendu bude upřesněno

Datum a místo světového finále bude upřesněno

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..