Novinky

Na prodej: Gallardo Italia

Lamborghini Gallardo Italia je unikátní vůz, který automobilka postavila na počest vítězství italského národního fotbalového týmu na mistrovství světa v roce 2006. Jedinečný automobil, postavený v jediném exempláři, nyní prodává jeho italský majitel za 350 000 Euro.

Edice Gallardo Italia se pyšní speciálním modrým lakem, jednoduše nazvaným Squadra Azzura (fanoušci fotbalu samozřejmě vědí, že takové jméno odkazuje na přezdívku italského nároďáku). Interiér vozu se pyšní modrou alcantaru v kombinaci s černou kůží. Ráfky Callisto najdeme i u jiných speciálních edicí Gallarda (SE a Nera), majitel Gallarda Italia ale změnil jejich barvu na zlatou.

Hlavní zvláštností automobilu je ale italská trikolora umístěná na jeho střeše, kterou si jistě oblíbil každý italský nacionalista. Výrobu samotného vozu zadalo italské zastoupení Lamborghini Padova, které tím využilo individualizační program Ad personam.

Gallardo Italia bylo postaveno na modernizovaných základech, a proto jeho srdce produkuje 520 koní. V současné době má vůz najeto 12 000 kilometrů, jeho cena činí 350 000 Euro (popřípadě 285 000£), což je především sběratelská suma. Ale co byste nedali na jediný vyrobený vůz na světě…

Foto: Automobili Lamborghini

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..