Novinky

V Itálii bylo otevřeno nové muzeum Ferruccia Lamborghiniho

Při cestě do Itálie mají fanoušci Lamborghini nové lákadlo k návštěvě. Ve městě Funo di Argelato bylo 27. května oficiálně otevřeno nové muzeum Ferruccia Lamborghini, které nahradilo dřívější muzeum ve městečku Dosso. Nová expozice je větší a modernější.

Zakladatelem muzea je Tonino Lamborghini, syn zakladatele automobilky Lamborghini, kurátorem je pak Fabio Lamborghini, Ferrucciův synovec. Část vystavených exponátů zůstala zachována ze starého muzea, přibyly však nové, na přiložených fotkách si můžete prohlédnout například loď s motorem Lamborghini. Muzeum je věnováno osobě Ferruccia Lamborghiniho, proto tu vedle automobilů jsou i traktory, prototyp helikoptéry nebo právě zmíněná loď.

Muzeum se rozkládá na ploše velké 9.000 metrů čtverečních. Vedle výstavních prostor tu je také prodejna knih, bar nebo prostory určené pro další akce.

Prohlédněte si fotky ze starého muzea Ferruccia Lamborghiniho v Dossu

K příležitosti otevření muzea byla vydána také kniha Ferruccio Lamborghini: la storia ufficiale (Ferruccio Lamborghini: oficiální příběh), jejíž autorem je Tonino Lamborghini.

Bližší informace o muzeu najdete na jeho oficiálních webových stránkách. Adresa muzea je Via Galliera 317, 40050, Funo di Argelato. Dospělí za vstup do muzea zaplatí 15 eur, snížené vstupné činí 10 eur.

Foto: Museo Ferruccio Lamborghini Funo

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..