Video

Video: Diablo 2wd a Jay Leno

Americký bavič Jay Leno je mezi automobilovými fandy znám svojí rozsáhlou sbírkou automobilů a pořadem Garáž Jaye Lena (Jay Leno’s Garage). Právě z něj pochází následující video představující bílé Lamborghini Diablo 2wd z roku 1991, které patří jistému Francu Barbusciovi, který po čtyřicet let opravuje supersporty.

Daný exemplář byl v minulých letech restaurován, když dostal nový bílý lak nebo hliníkové pedály, aby vypadal moderněji. Ráfky sice pocházejí z Diabla, ale až z novější verze. Majitelé vyměnili původní kola kvůli novým, větším brzdovým kotoučům. Novinkou je také karbonová spojka pro lepší chod, kterou si Leno velice pochvaluje.

V útrobách Diabla 2wd pracuje 5,7litrový dvanáctiválec spolupracující s pětistupňovým manuálem s tradicionalistickou otevřenou kulisou. Poháněná jsou pouze zadní kola. Leno podotýká, kolik uplynulo doby od roku 1991. Auto totiž postrádá ABS nebo posilovač řízení, tedy prvky, které jsou dnes naprostou samozřejmostí.

Interiér není nijak krásný, je ale větší než v Countachi, byť přebytek místa tu také není. Ve výbavě je typické rádio značky Alpine nebo klimatizace, jejíž funkčnosti se mnozí dodnes posmívají. Řidič sedí lehce natočen ke středu vozu, a to kvůli podběhům, Leno ale tvrdí, že u mnohých aut z té doby to bývá ještě horší.

Foto: Jay Leno’s Garage

Jeden myslel na “Video: Diablo 2wd a Jay Leno

  • Krásná a čistá jizda

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..