Novinky

83X v Ženevě, koncept LB715-5 v Paříži

Sant‘ Agata hostila tento týden neoficiální prezentaci dvou nových automobilů, které se zúčastnili zástupci jednotlivých světových dealerů. Přestože byla tato akce tajná a pro novináře nepřístupná, některé detaily vyplavaly na povrch. Třeba to, že v Paříži uvidíme koncept na základech Gallarda a 83X (nástupce Murciélaga) až na jaře v Ženevě.

Světoví zástupci si přímo v továrně mohli prohlédnout dva vozy, a to LB715-5 (desetiválcový koncept) a 83X (nástupce Murciélaga). A informace o nové vlajkové lodi jsou zvlášť pikantní!

Podle nejnovějších zpráv automobilka Lamborghini zkompletovala již 40 automobilů (!), přestože vůz stále nemá oficiální jméno. Nakolik je právě toto číslo pravdivé ale necháme na vás…

Ostatní detaily o budoucím modelu jsou uvěřitelnější. 83X bude vybaveno novou digitální palubní deskou (zřejmě ve stejném duchu jako Reventón). Novinkou bude i sedmistupňová převodovka (pravděpodobně nová generace e-gearu), která bude mít šest různých nastavení.

Pokud vás zajímá vzhled modelu 83X, zklameme vás, jedinými zveřejněnými údaji je to, že všechna světla budou používat technologii LED diod a kola budou obuta do 20“ ráfků. Testovací mula prý žádný důležitý prvek karoserie neukázala (kromě nahoru výklopných dveří a obřích chladících otvorů na boku).

Čekání na zveřejnění 83X ale bude ještě dlouhé, oficiální premiéra proběhne v březnu v Ženevě, v showroomech se první exempláře ukážou na počátku léta 2011… Čas nám zkrátí jen Gallardo LP570-4 Superleggera Spyder, ta si svojí premiéru odbude během příštích dvou měsíců (na autosalonu v Los Angeles?).

Foto: detail konceptu, který si preiméru odbude v Paříži

Jeden myslel na “83X v Ženevě, koncept LB715-5 v Paříži

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..