Novinky

Gallardo LP570-4 Blancpain Edition

Automobili Lamborghini představilo nejnovější kreaci na téma „nová edice pro babylambo,“ kterou nazvalo Lamborghini Gallardo LP 570-4 Blancpain Edition. Vůz byl vyroben na počest šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo a světovou premiéru si odbude tento víkend na italském okruhu Vallelunga.

Italská automobilka pokračuje ve spolupráci se švýcarskou hodinářskou firmou Blancpain, která byla letos zvolena nejlepší společností svého druhu na světě. Nový automobil je zároveň oslavou úspěšného šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo, jež tento týden uzavírá svoji druhou sezonu.

Gallardo LP570-4 Blancpain Edition bude vyráběno ve speciální konfiguraci, která využívá několik prvků ze závodního Gallarda Super Trofeo. Mezi takové díly patří mohutné zadní přítlačné křídlo zaručující maximální přítlak nebo upravený kryt motoru pro lepší chlazení desetiválcového motoru. Kola jsou obuta do ráfků Scorpius (tak jako Gallardo Superleggera nebo Gallardo LP550-2 Valentino Balboni), brzdy jsou karbon-keramické.

Karoserie auta kombinuje matný černý lak s karbonovými komponenty, žluté brzdové třmeny jsou pak k této barvě zvláště kontrastní. Interiér podtrhuje sportovní zaměření vozu, v kokpitu převládá alcantara se žlutými detaily a viditelnými karbonovými vlákny. Opěrky hlav doplňuje logo Blancpain a číslo 1735, tedy rok jejího založení.

V motorovém prostoru je stejný desetiválec o objemu 5,2 litru a výkonu 570 koní jako ve vozech Gallardo LP570-4 Superleggera a Gallardo Super Trofeo. Zachován byl i pohon všech kol. Společně s hmotností 1340 kg to zaručuje zrychlení z nuly na sto za 3,4 s a maximálku 320 km/h.

Cena Gallarda LP570-4 Blancpain Edition zatím nebyla zveřejněna, stanoven nebyl ani plánovaný počet vyrobených exemplářů.

Foto: a007apl

Gallardo LP570-4 Blancpain Edition

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..