Novinky

Urus se bude vyrábět v Itálii, pokud bude schválen

Domovská továrna Lamborghini v Sant‘ Agatě nemá dostatečnou výrobní kapacitu na to, aby mohla vyrábět zvažované SUV Urus. Proto se spekulovalo o tom, že by se Urus mohl vyrábět v jiném závodě, mimo Itálii. Takové plány jsou ale pasé, pokud bude SUV schváleno, bude se vyrábět v Itálii.

Informaci jako první zveřejnil italský magazín Quattroruote s odvoláním na zdroje blízké vedení Lamborghini. Italská vláda totiž nabídla automobilce finanční výpomoc, pokud se Urus bude vyrábět v Itálii. Podle zdrojů Quattroruote je dohoda s vládou již na spadnutí, přičemž její detaily mají být zveřejněny v blízké době, možná už tento týden.

Již na začátku května agentura Bloomberg informovala, že italská vláda nabízí Lamborghini ve formě daňových slev a dalších výhod 100 milionů eur, pokud se Urus bude vyrábět v Itálii. ministerstvo financí touto nabídkou reagovalo na zprávy, že by se chystané SUV mohlo vyrábět mimo Apeninský poloostrov. Nejvíce se spekulovalo o možné výrobě v továrně VW Group v Bratislavě.

Před dvěma lety Lamborghini oznámilo, že SUV vycházející z konceptu Urus se začne vyrábět v roce 2017. Později ale vyšlo najevo, že vedení automobilky sice s výrobou SUV počítá, vedení koncernu VW Group, jehož je značka součástí, ale auto ještě neschválilo. Z toho důvodu je možné, že příchod Urusu na trh se opozdí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..