Novinky

Miura z Italian Job je na prodej

Původní snímek Italian Job z roku 1969 je slavný i svou úvodní scénou, ve které se objevuje oranžová Lamborghini Miura jedoucí po alpských silničkách. Tento slavný vůz nyní můžete vlastnit, filmová Miura je totiž na prodej. Automobil za nezveřejněnou cenou prodává britská společnost Chester Classic Cars.

Prodávaná Miura byla vyrobena v roce 1968. Jedná se o model P400 s oranžovou karoserií a bílým interiérem. V roce 1968 vznikly jen tři oranžové Miury, přičemž bílý interiér měl pouze tento kus. Auto s číslem šasi 3586 má nyní na svém kontě 19.000 kilometrů a je ve skvělé formě. V roce 2011 se vůz dočkal přelakování a především výměny bloku motoru, ten předchozí totiž poškodila vlasová trhlina.

Miura se na natáčení Loupeže po italsku objevil ještě před předáním majiteli. Filmovému štábu v průsmyku Gran San Bernardo auto převezl tehdejší správce klientů v Lamborghini Enzo Moruzzi. Po třídenním natáčení se auto vrátilo zpět do Sant‘ Agaty, odkud poté putovalo k prodejci Zanimu. Majiteli bylo předáno 2. července.

Nakonec dodejme, že oranžová Miura ve snímku Italian job havarovala. Skutečné auto ale natáčení přežilo.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..