Urus dostane V8 twin-turbo

Už dlouho se spekuluje o tom, jaký motor bude pohánět chystané SUV Urus. Vedení Lamborghini oficiálně potvrdilo, že to bude nový čtyřlitrový osmiválec s dvěma turbodmychadly. Informoval o tom britský Autocar.

Podle vedoucího vývoje Maurizia Reggianiho je toto řešení pro Urus optimální volbou, přeplňovaný motor je lehký a disponuje velkou silou v nízkých otáčkách. Ta bude potřeba, protože Urus má být schopen jízdy i v terénu. Prioritou vývojářů jsou skvělé jízdní vlastnosti na silnici, auto ale má zvládat i jízdu mimo ně.

Reggiani tvrdí, že použitý motor bude určen výhradně pro Lamborghini. To naznačuje, že se bude lišit proti dnešnímu čtyřlitrovému osmiválci z dílny Audi.

Automobilka už na sériovém SUV čile pracuje. „Na trati auto prokázalo všechny schopnosti týkající se motoru a kontroly podvozku. Příští rok na jaře budeme moci plně posoudit terénní schopnosti vozu,“ tvrdí Reggiani.

Za volant jednoho z prototypů se usadil i generální ředitel automobilky Stephan Winkelmann. Ten tvrdí, že ho jízda s autem mile překvapila a předčila jeho očekávání. Automobil je podle jeho slov velice silný, ale zároveň snadno ovladatelný. Jízdní vlastnosti pak mají být perfektní při zachování komfortu, což je charakter, kterého chce výrobce dosáhnout.

Ve srovnání z konceptem Urus z roku 2012 se sériové SUV lehce promění. Základ konceptu bude zachován, auto ale dostane prostornější kabinu. Sériové SUV bude představeno na jaře 2018, pokud však vývoj půjde po drátkách, možností je premiéra o půl roku dříve.

Zdroj: Autocar

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..