Novinky

Představí se Jota už v červnu?

Na veřejnost prosákly nové informace ohledně chystaného nástupce Murciélaga, novináři označovaného jako Jota. Nový model by se mohl představit už v červnu! Takový termín by znamenal jediné, a to prezentaci pro úzký kruh vážných zájemců a movitých zákazníků.

Veřejnost by se nového modelu mohla dočkat v září, na oficiální prezentaci na Pařížském autosalonu, sériová výroba by tím pádem začala během letošního podzimu.

Vedle možnosti vcelku brzké prezentace (výroba Murciélaga LP640-4 skončí až během července) se na světlo světa dostalo i interní označení, budoucí automobil je prý nazýván jako 83X.

Spekulacemi si prošla i strategie výroby. Automobilka chce, aby bylo 83X exkluzivnější, a tak se bude vyrábět pouze na přímou objednávku. Vedení už nechce opakovat případ skladových vozů, které na showroomu stojí bez povšimnutí několik měsíců. I díky tomuto detailu by se vysvětlila tak brzká premiéra automobilu.

Zbytek informací jste už slyšeli, 83X bude pohánět stádo asi 700 koní, převodovka bude sekvenční, náhon na všechna kola projde výraznou modernizací (systém zřejmě dodá společnost Haldex). Nejvíce nás však mrzí to, že 83X s největší pravděpodobností přijde o typické nůžkové dveře. Zákony EU se zřejmě nezastaví před ničím…

Foto: testovací mula budoucí vlajkové lodi

Jeden myslel na “Představí se Jota už v červnu?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..