Novinky

Urus potvrzen pro rok 2018

Spekulacím o zahájení sériové výroby SUV vycházejícího z konceptu Lamborghini Urus je konec. Potvrdily se zprávy ze začátku týdne, když vedení Lamborghini oficiálně uvedlo, že se Urus bude vyrábět v domovské továrně v Sant‘ Agatě.

Výroba Urusu bude zahájena v roce 2018, o rok později, než se počítalo při uvedení konceptu v roce 2012. Příchod SUV oddálilo čekání na jeho definitivní schválení vedením koncernu VW Group, jehož je Lamborghini součástí.

Kvůli produkci třetí modelové řady bude závod Lamborghini v Sant‘ Agatě výrazně rozšířen, jeho plocha vzroste takřka dvojnásobně, z dnešních 80 000 m2 na 150 000 m2. Vedle rozšíření montážní linky se počítá s novými sklady a rozšířením vývojového centra. Právě kvůli malé kapacitě továrny se spekulovalo o tom, že by se Urus mohl vyrábět mimo Sant‘ Agatu a dokonce mimo Itálii.

Lamborghini investuje do vývoje a výroby Urusu několik stovek milionů eur. S investicemi pomůže italská vláda, zřejmě ve formě daňového zvýhodnění. Rozšíření produkce bude znamenat také navýšení pracovní síly, Lamborghini kvůli nepřímému nástupci offroadu LM002 najme 500 nových zaměstnanců.

Jeden myslel na “Urus potvrzen pro rok 2018

  • Bude to pěkná paráda a ten výkon motoru.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..