Novinky

Prodeje Lamborghini poklesly o 37%

Automobilka Lamborghini vydala zprávu, v níž sděluje výsledky prodejů za první polovinu letošního roku. Finanční krize dolehla i na italskou automobilku a prodeje Lamborghini celosvětově klesly o 37 % oproti minulému roku.

Pro Lamborghini je to poprvé za několik let, kdy automobilce klesly prodeje. V posledních letech prodeje stále narůstaly, až do letošního roku. Za první polovinu letošního roku Lamborghini prodalo 825 aut, což je sedmatřicentní úbytek oproti loňským 1309 aut.

Automobilka má pro fanoušky ale i dobré zprávy, její zisk činí 5,4 milionu Euro před zdaněním, takže automobilka stále vydělává. Navíc na většině evropských trhů je pokles prodejů minimální, pokles činí jen několik vozů takže zatím není důvod v panice. Navíc čínský trh opět rostl jako v minulém roce.

– USA – pokles z 431 aut na 207 (pokles činí 52%)

– Itálie – pokles ze 130 aut na 122 (druhý největší trh pro Lamborghini v Evropě)

– Švýcarsko – pokles z 51 aut na 49 aut

– Francie – pokles ze 43 aut na 37 aut

– Velká Británie – pokles prodejů o 46,6%

– Německo – pokles prodejů o 52 %

– Střední Východ – pokles ze 79 na 61

Pro trh v Číně světová krize zatím neplatí a tamní trh narostl o 32 %, což činí 29 letos prodaných aut z loňských 22.

Český trh se z hlediska prodaných Lamborghini taktéž rozrostl, pražský dovozce letos evidoval sedm nových prodaných Lamborghini. Oproti minulému roku to znamená nárůst o celých čtyřicet procent.

“Jak jsme očekávali, nejsme imunní vůči světové hospodářské krizi, uvedl prezident a CEO Lamborghini, Stephan Winkelmann, „nicméně jsem hrdý na sílu Lamborghini, jež zatím nebyla krizí poznamenána. Naše strategie bude dále pokračovat, budeme se snažit překonat krizi a uchovávat naši značku. Stále pokračujeme v investování do vývoje budoucí technologie.“

Mezi další plány Lamborghini patří i snižování emisí svých vozů, do kterého automobilka investovala 35 milionů Euro. Automobilka počítá s poklesem emisí oxidu uhličitého své továrny o třicet procent do roku 2010, samotné vozy by měly do roku 2015 vydávat méně oxidu uhličitého o 35 %.

Jeden myslel na “Prodeje Lamborghini poklesly o 37%

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..