Novinky

Lamborghini v Silverstone dvakrát na pódiu

Minulý víkend se na anglickém okruhu Silverstone pořádaly závody světového šampionátu FIA GT1 a evropského FIA GT3. V obou závodech se vozům Lamborghini dařilo, v obou se totiž zástupci značky dostlaly na vítězné pódium.

Zvláště v šampionátu FIA GT3 se Gallardu LP560-4 GT3 s posádkou Philipem Geipelem a Ellen Lohrové dařilo. V prvním závodě (o víkendu se jedou dva) si Philip Geipel držel první příčku až do výměny jezdců, jízda Ellen Lohrové se tolik nepovedla, propadala se startovním polem až na konečnou třetí příčku. Musíme však dodat, že pro Ellen Lohrovou to byl první závod v životě ve třídě FIA GT3. Ve druhém závodě se posádka týmu Argo Racing probojovala z dvaadvacáté startovní pozice až na krásné čtvrté místo.

“Byl to skvělý víkend,“ uvedl Philip Geipel, „nemůžu ani popsat, jak se teď cítím. Auto bylo velice rychlé po celý víkend, už teď se těším na příští závod do Brna, kde bychom mohli být ještě rychlejší.“

V královské disciplíně FIA GT1 se dařilo Murciélagu LP670-4 R-SV posádky Jos Menten a Frank Kechele, kteří i díky diskvalifikaci jednoho z vozů dojeli třetí. Hans Reiter, šéf stáje Reiter Engineering k závodu řekl: „Víme, že máme rychlé a silné auto, ale nečekali jsme tak dobré výsledky na začátku sezony. Doufáme, že i v Brně budeme stejně silní.“

Závody obou šampionátů se v Brně pojedou během 22. – 23. května. Společnost jim budou dělat i závody poháru Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Foto: FIA GT1, posádka Jos Menten a Frank Kechele

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..