Novinky

Jota opět chycena, se spoilerem!

Holandský server AutoWereld opět přistihl testovací mulu budoucí vlajkové lodi automobilky Lamborghini. Oproti minulým fotkám se Jota, jak je vůz zatím neoficiálně nazýván, liší v jedné věci, na zádi trůní přítlačný spoiler!

Malý přítlačný spoiler se na předchozích fotografiích neobjevil, což může znamenat dvě věci, buď má Lamborghini problémy s ovladatelností automobilu, anebo při předchozích testech nebylo křídlo zapotřebí.

Kloníme se spíše k druhé možnosti, protože současné Murciélago se pyšní elektrickým spoilerem, který se automaticky vysune ve vyšších rychlostech, stejným systémem je vybaveno i menší Gallardo. Otázka tedy spíše zní, bude mít nástupce Murciélaga vysouvací spoiler, nebo pevný, jako Murciélago LP670-4 SV?

Zbytek informací o chystaném automobilu můžeme jen zopakovat. Od prvního šroubku nový dvanáctiválec s přímým vstřikováním bude produkovat asi 700 koní, váha převážně karbonového vozu by neměla přesáhnout 1,5 tuny.

Stále se však spekuluje o datu premiéry. Zdá se, že bude Jota představena na tajném setkání pro úzkou skupinu budoucích kupujících, veřejnost by se mohla dočkat na zářijovém autosalonu v Paříži. První dodávky auta k zákazníkům by pak odstartovaly během začátku roku 2011.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..