Novinky

Winkelmann oceněn italskou vládou

Stephan Winkelmann, prezident a generální ředitel automobilky Lamborghini, získal prestižní ocenění Řád za zásluhy Italské republice. Cenu si Winkelmann převzal během ceremoniálu v paláci Chigi.

Řád za zásluhy je významnou poctou za práci na oživení značky Lamborghini, která se za vedení Winkelmanna stala jednou z nejvýznamnějších supersportovních automobilek.

Stephan Winkelmann se od svého jmenování v roce 2005 zaměřil na tři hlavní cíle v budování továrny. Prvním cílem je konkurenceschopná modelová řada, skládající se z dvou modelů a jejich odvozenin. Důležitým prvkem je i premiéra alespoň jedné verze ročně.

Druhým Winkelmannovým cílem je rozšiřování prodejní sítě, která se od roku 2004 rozrostla z 65 na 127 zastoupení po celém světě. Třetím úkolem je postupné zvyšování prodejů. S tím souvisí i rozšiřování nabídky produktů jako oblečení se značkou rozzuřeného býka.

“Jsem tímto prestižním oceněním potěšen. Oddanost továrny a její tvrdá práce pomohly udělat z Lamborghini významnou značku na poli supersportovních aut,“ řekl Stephan Winkelmann.

Stephan Winkelmann se narodil 18. října 1964 v Římě. Nejprve pracoval v automobilce Mercedes-Benz, poté se přesunul do Fiatu. V automobilce Lamborghini je prezidentem a generálním ředitelem od 1. ledna 2005.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..