Novinky

Lamborghini v Ženevě ukáže nejrychlejší model historie

Rok 2013 je rokem oslav padesátého výročí založení automobilky Lamborghini. Italský výrobce tento rok bere velice vážně, vedle výroby sériového modelu Sesto Elemento chystá i nejrychlejší model své historie.

Tuto zprávu sdělil designér Lamborghini Filippo Perini australskému serveru Drive. Perini o automobilu tvrdí, že bude velkým překvapením. Automobil bude na rozdíl od Sesto Elemento homologovaný pro běžný silniční provoz, zároveň ale jeho výroba bude velice omezena. Vyrobeno bude mezi dvěma až deseti exempláři tohoto vozu, premiéra je naplánovaná na březnový ženevský autosalon.

Už dříve se spekulovalo o tom, že Lamborghini chystá pro rok 2013 jakéhosi nástupce Reventónu, který oslaví 50 let této automobilky. Oproti Reventónu se od výchozího auta, kterým bude s největší pravděpodobností Aventador, má lišit ještě výrazněji.

Šéf vývoje a výzkumu značky Maurizio Reggiano znovu potvrdil, že Lamborghini chystá více limitovaných modelů. Vždyť kvůli tomu automobilka postavila speciální výrobní linku, kde už se vyrábí Sesto Elemento.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..