Reportáže

Prodal vše, aby koupil lambo a objel USA

Richard Jordan si užíval spokojeného života, měl peníze, dům, snoubenku. Ta ho ale nechala, a tak se Richard rozhodl všechno prodat. Za vydělané peníze koupil Lamborghini Gallardo a projel s ním celé Spojené státy.

Příběh začal v roce 2006, kdy Richarda opustila nastávající žena a on se rozhodl všechno prodat. To mu trvalo několik měsíců, ale 4. července 2006 si vyzvedl černé Gallardo v americkém zastoupení Lamborghini Ohio. Den nezávislosti si Richard Jordan vybral jako symbol, symbol jeho vlastní nezávislosti. Na začátku července 2006 začala jeho cesta, při které urazil téměř 100 000 mil, když třikrát projel napříč USA.

Během dlouhé cesty černý býk často překročil povolenou rychlost, což dokazuje 53 pokut za rychlost. Policie ho ale zatkla z jiného důvodu, to když u něj našla zbraň. Díky ní si myslela, že je Richard drogový dealer. Nakonec se ale celá věc ujasnila, přesto vyšla hrdého dobrodruha na 25 000 dolarů za pokutu a další poplatky.

Typickou otázkou je i spolehlivost vozu, kterou si majitel nemohl vynachválit. „Auto se nikdy nerozbilo,“ říká. Po celém „výletu“ ale Gallardo dosloužilo a potřebuje nutnou opravu.

Smutný konec cesty? Snad ne, Richard Jordan byl i přes traumatický důvod cestování spokojen a tvrdí: „Pokud si za peníze nekoupím svobodu, jsou k ničemu.“ A tím byl jeho výlet splněn do poslední tečky.

Celou reportáž a zbytek fotografií si můžete přečíst a prohlédnout na serveru Jalopnik.com.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..