Reportáže

Murciélago LP640 Versace ve velké fotogalerii

Lamborghini Murciélago LP640 Versace patří mezi unikátní vozy, automobilka postavila pouze dvacet těchto kupé, přičemž jedno z nich je možné potkat i na českých silnicích. V Česku je totiž registrován kousek číslo 17.

Automobil vznikl v roce 2006 jako prezentace možností tehdy nově uvedeného individualizačního programu Ad personam, díky kterému si zákazníci mohou naspecifikovat vzhled svého Lamborghini podle svých nejtajnějších přání.

Jak je z názvu patrné, na tvorbě tohoto Murciélaga spolupracovala italská oděvní společnost Versace. Ta při návrhu použila motiv svého loga, řecké mřížky, která se objevuje v interiéru i na dveřích automobilu. Interiér kombinuje černou barvu s bílou a karbonovými doplňky.

Designové změny byly jedinými úpravami Murciélaga LP640 Versace, o pohon se tedy stará 6,5litrový dvanáctiválec o výkonu 640 koní jako u výchozího Murciélaga LP640. V nabídce byly pouze dvě barvy karoserie – bílá (lak Bianco Isis) a černá (Nero Aldebaran). Od každé barvy vzniklo deset exemplářů, ke každému z nich byla dodána speciální sada zavazadel od firmy Versace, která se vešla do zavazadlového prostoru auta. Součástí setu vyrobeného z telecí kůže byly dva kufry a speciální taška na obleky.

Lamborghini postavilo rovněž Murciélago LP640 Roadster Versace, přičemž vznik tohoto modelu je rovněž zajímavý. Nejprve byl postaven tmavě modrý exemplář v laku Blu Fontura, který byl vydražen v roce 2007 v Beverly Hills. Majitelem se stal Vik Keuylian, tehdejší majitel Lamborghini Orange County.

Keuylian se snažil vůz následně prodat, což se mu ale nepovedlo. Auto tak putovalo zpět do Itálie, kde bylo přestavěno do podoby běžného Murciélaga LP640 Roadster a upraveno do americké specifikace (do té doby bylo „Evropanem“). Následně bylo auto údajně prodáno do Číny.

Spojení Lamborghini a Versace ale pokračovalo i dále, automobilka totiž umožnila zákazníkům pořídit si detaily navržené Versacem pro Murciélago LP640 Roadster prostřednictvím programu Ad Personam. Tímto způsobem údajně vznikly další tři exempláře Murciélaga LP640 Roadster Versace.

Nepřehlédněte ani fotogalerii černého Murciélaga LP640 Versace.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..