HistorieTuning Lamborghini

Countach SS: střecha dolů!

V historii automobilky Lamborghini nechybí několik vozů zahalených tajemstvím. Mnohé z nich byly považovány za ztracené, ale historie si k nim znovu našla cestu. Mezi ně můžeme započítat i Lamborghini Countach LP400, který si koupil zpěvák Rod Stewart.

Tomu byl 14. července 1977 doručen červený Countach LP400 s pravostranným řízením. Jelikož se ale Stewart často pohyboval ve Spojených státech, nechal si vůz s výrobním číslem #1120262 odvézt na druhou stranu Atlantiku a přestavět pro jízdu na té „správné“ straně. Tím však změny na automobilu rozhodně neskončily.

Rudá střela často jezdila v ulicích Hollywoodu, kde každý bez otevřené střechy byl out už na konci sedmdesátých let. Proto se rocková hvězda rozhodla k odvážnému činu a nechala si postavit první Lamborghini Countach LP400 S Spyder. A nutno říct, že možná i poslední.

Konverzi zařídila kalifornská společnost Al Mardikian, zabývající se prodejem a úpravou drahých vozidel. Otevřený Countach dostal pevnější a-sloupky, aby se vůz tolik nekroutil. Střešní panel je pevný, a tak je auto přesnější nazývat jako targa. Firma Al Mardikian ale byla jiného názoru a otevřený automobil nazvala Countach SS – Countach S Spyder.

Countach SS se z prosluněné Kalifornie zanedlouho vrátil do Velké Británie, kde vydržel až do roku 2002. V té době změnila rudá kráska svého milence, když ji slavný majitel prodal. V současné době je Countach SS po důkladné renovaci.

Prodej Countache ale nebyl koncem lásky Roda Stewarta k automobilce Lamborghini. Slavný zpěvák je známý svou podporou italské továrny, vždyť v jeho garáži nechyběly modely Miura, Diablo nebo Gallardo Spyder.

Foto: AutoDrome.fr

Jeden myslel na “Countach SS: střecha dolů!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..