NovinkySuper Trofeo

Super Trofeo i v USA?

Na internetových diskusích začaly kolovat zvěsti, že automobilka Lamborghini plánuje pořádat značkový pohár Lamborghini Super Trofeo i na území Spojených států amerických. V současné době si vedení šampionátu zjišťuje, jestli by o šampionát byl v USA zájem.

Plánem rozšířit pohár Super Trofeo i do USA by se Lamborghini vrátilo k původní koncepci z devadesátých let, kdy se závody pořádaly na všech kontinentech. Lamborghini Blancpain Super Trofeo se v loňské sezoně vrátilo jen na evropské okruhy a letos tento trend pokračuje. Nechme se překvapit, zda se příští rok pojede Super Trofeo v USA i v Evropě, nebo zda budou oba poháry odděleny.

Lamborghini Super Trofeo je značkový pohár, jehož historie se datuje do devadesátých let, kdy se závodilo s vozy Diablo SV-R a později s upravenými Diably GT-R. Loni byl pohár obnoven, začalo se závodit s Gallardy Super Trofeo, hlavním sponzorem se stala hodinářská společnost Blancpain (která nahradila firmu Philippe Charriol). Letošní sezona má za sebou dva závodní víkendy, ten v Brně byl díky nehodě Giorgia Bartocciho zrušen.

Foto: Jiří Mařík

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..