Reportáže

Motori & Sapori 2010: vozy Lamborghini

Ve spolupráci s italským serverem Italiansupercar.net vám přinášíme fotografie ze srazu Motori & Sapori 2010, který se konal v městečku Castelfranco. Malé italské městečko leží v provincii Emilia-Romana, uprostřed kraje motorů, a tak není třeba se zamýšlet, proč právě tady si daly dostaveníčko vozy z italské produkce.

Do Castelfranca se sjely desítky automobilů z dílny Ferrari, Maserati, Pagani a Lamborghini. Návštěvníci tak mohli vidět na vlastní oči to nejlepší, co dala Itálie světu (těstoviny a pizzu ponechme stranou).

Zatímco z automobilů Maserati a Ferrari se představily především ty se starším datem výroby, zástupci z řad Lamborghini byly modernějšího ražení. Nejstarším lambem byl v atypické žluté Countach LP500 QuattroValvole, vyrábějící se v letech 1985 – 1988.

Známému klínovitému supersportu sekundovaly i jeho nástupci, Diablo VT, Murciélago L147 a ten nejnovější, poslední evoluce svého druhu, Murciélago LP670-4 SV, které je možná posledním Lamborghini s nůžkovými dveřmi.

Vedle vyšlechtěných dvanáctiválcových modelů se na Motori & Sapori 2010 objevila i desetiválcová Gallarda, a to Spyder, Superleggera a LP560-4 s nárazníky ze závodní verze jezdící značkový pohár Super Trofeo.

Foto: Matteo

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..