Novinky

Osmiválcová Lamborghini se v květnu sjedou do Sant‘ Agaty

Loni v květnu bylo italské městečko Sant‘ Agata hlavním místem oslav 50 let od založení zde sídlící automobilky Lamborghini. Pro letošní květen se zde chystá další sraz vozů Lamborghini, ten bude tentokrát věnován pouze osmiválcovým modelům.

Sraz je naplánován na 10. a 11. května. Podle pořadatelů – klubu Tori e Motori a asociace Associazioni Sportive e Sociali Italiane – se jedná o vůbec první sraz osmiválcových Lamborghini v jejich rodišti. Lamborghini ve své historii nabízelo tři osmiválcové býčky – Urraco, Silhouette a Jalpu. Letos je to 26 let od chvíle, kdy skončila výroba posledního z nich – Jalpy.

Program srazu začíná v sobotu 10. května v 10:00 na hlavním náměstí městečka Sant‘ Agata, kde účastníky přivítají představitelé města a bývalí zaměstnanci automobilky. Následovat bude projížďka do rodiště Ferruccia Lamborghiniho, do města Renazzo. Zde si účastníci po obědě prohlédnou rodný dům zakladatele automobilky Lamborghini. Večer bude následovat slavnostní večeře.

Nepřehlédněte: Osmiválcové modely aneb býčci ze Sant‘ Agaty

Na nedělní ráno 11. května je naplánována návštěva nedávno otevřeného muzea Lamborghini Forum ve městě Funo, které nahradilo dřívější muzeum Ferruccia Lamborghiniho ve městě Dosso. Průvodcem během návštěvy samozřejmě bude Fabio Lamborghini, synovec Ferruccia. Sraz skončí nedělním obědem v tomto muzeu.

Zájemci o akci zaplatí 180 eur na osobu, v ceně jsou zahrnuty vstupy a občerstvení. Ubytování si každý hradí sám.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..