NovinkySuper Trofeo

Závodní Huracán Super Trofeo vyvinou závodníci Babini a Zaugg

Lamborghini již dříve potvrdilo, že v příští sezoně nabídne ve značkovém šampionátu Super Trofeo nový automobil, který bude vycházet z modelu Huracán. Nyní automobilka oznamuje, že o vývoj Huracánu LP 610-4 Super Trofeo se postará dvojice závodníků Fabio Babini a Adrian Zaugg, kteří mají s touto sérií bohaté zkušenosti.

Šéf závodní divize Lamborghini Squadra Corse a hlavní testovací jezdec automobilky Giorgio Sanna vysvětluje, že právě tyto zkušenosti jsou jedním z důvodů, proč Babini a Zaugg budou do vývoje Huracánu Super Trofeo zapojeni. Těmi dalšími jsou závodní zkušenosti a povědomí o značce. Úkolem testovacích jezdců bude správně naladit auto tak, aby vyhovovalo této sérii, v níž startují také amatérští jezdci.

Vývoj závodního Huracánu bude probíhat na italské trati Vallelunga. Automobilka vysvětluje, že tato trať nabízí ideální kombinaci technických a rychlých sekcí. Díky tomu budou do detailu otestovány jízdní vlastnosti vozu i jeho aerodynamika.

Vedle 27letitého Zaugga a Babiniho, dvojnásobného vítěze evropského poháru Super Trofea z let 2009 a 2011, se na testování Huracánu LP 610-4 Super Trofeo budou podílet také vybraní mladí jezdci pod 26 let, kteří v tomto značkovém poháru závodí. Lamborghini díky tomu získá zpětnou vazbu od jezdců, kteří s Huracánem budou skutečně závodit, sami jezdci pak získají důležité zkušenosti. Vždyť vývoj závodního auta je důležitá součást jejich práce.

Foto: Babini, Sanna, Zaugg (zleva)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..