Novinky

Lamborghini ukáže dvě novinky v Pebble Beach

Lamborghini na tradičním automobilovém týdnu v americkém Pebble Beach letos představí hned dva nové vozy. Jeden z nich již vedení automobilky potvrdilo, bude jím Aventador Superveloce Roadster. Druhou novinkou údajně bude supermodel ve stylu Venena nebo Reventónu.

S informací přišel americký server Motor Trend. Podle jeho informací bude tento speciál v Pebble Beach představen jen potenciálním kupcům. Z informací uživatelů diskuzního fóra LamboPower a zároveň majitelů aut italské značky vyplývá, že se auto v Kalifornii neukáže hotové, ale pouze jeho model. Definitivní verzi spatříme nejpozději v dubnu 2016 u příležitosti výročí sta let od narození zakladatele automobilky Ferruccia Lamborghiniho. Právě toto jubileum má novinka oslavit.

Jeho produkce bude limitována podobně jako u Venena a Reventónu. Počítá se jen s 20 vyrobenými kupé, které doplní desítka Roadsterů. Velký zájem zákazníků by ale mohl toto číslo změnit. Automobil má být údajně postaven na základech Aventadoru Superveloce, motor ale bude naladěn až k hranici 800 koní.

Charakter Aventadoru Superveloce Roadster pak naváže na letos představené kupé. Můžeme se těšit na agresivnější vzhled s novými aerodynamickými prvky, odlehčenou karoserii a motor o výkonu 750 koní. Lamborghini chystá postavit 500 exemplářů tohoto modelu, což bude o 100 méně než v případě Aventadoru SV kupé.

Foto: Jordan Shiraki

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..