Novinky

Reventón: Číslo 7 míří do dražby

Součástí již tradičního automobilového týdne v americkém Monterey bude i aukce společnosti RM Sotheby’s. Mezi draženými automobily se objeví i jedno zajímavé Lamborghini z nedávné historie. Do aukce zamíří i jeden z 21 vyrobených exemplářů modelu Reventón.

Reventón byl představen v roce 2007 jako tehdy nejextrémnější a nejdražší model značky Lamborghini v její historii. Základem auta se stalo Murciélago LP640, proti němuž měl Reventón zcela přepracovanou karoserii inspirovanou tzv. neviditelnými letouny.

Do dražby míří kus s číslem 7, který původně zamířil ke sběrateli Erichu Spangenburgovi z amerického Dallasu. Ten vůz nevlastnil příliš dlouho, krátce po koupi jej prodal aktuálnímu, nejmenovanému majiteli. Pro oba vlastníky byl dražený Reventón ryze sběratelská záležitost, automobil má dnes na svém kontě méně než 1.500 kilometrů. I díky tomu je auto v perfektní kondici.

RM Sotheby’s předpokládá, že se Reventón vydraží za 1,4 až 1,8 milionu dolarů, což je v přepočtu asi 34 až 45 milionů korun. To naznačuje, že Reventón již získal nějakou sběratelskou hodnotu, jako nový se prodával za 1,5 milionu dolarů, což tehdy odpovídalo asi 27,5 milionu Kč.

Lamborghini postavilo celkem 21 Reventónů, 20 kusů pro zákazníky doplnil exemplář, který zůstal ve vlastnictví automobilky. Všechny exempláře byly lakovány speciální šedivou metalízou s lehkým zeleným nádechem, která se jmenuje Grigio Barra. Vnitřek kombinoval khaki alcantaru s černou kůží a karbonem. Specialitou byl TFT displej nahrazující analogové budíky, který bylo možné přepnout do režimu s grafikou připomínající přístroje letadel. Dvanáctiválec ve srovnání s Murciélagem posílil o 10 koní na celkových 650 koní.

Foto: RM Sotheby’s

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..