Novinky

Urus: Dočkáme se ostré verze Super Veloce nebo dieselu?

Lamborghini potvrdilo příchod sériové verze konceptu Urus v roce 2018. Mnohé otázky ohledně tohoto SUV zůstávají nezodpovězeny, především nevíme, jaký motor bude pracovat pod kapotou tohoto auta.

„Máme více než dostatek nápadů, ale zatím je brzy cokoliv potvrzovat,“ uvedl šéf automobilky Stephan Winkelmann v rozhovoru pro britský magazín Autocar. Podle Winkelmanna firma nyní zvažuje různé možnosti, nabízené verze pak mají především odpovídat zájmu zákazníků.

I z toho důvodu Winkelmann v současnosti neodmítá vrcholnou verzi Super Veloce nebo nabídnutí turbodieselu. Základní motorizací nicméně podle dostupných zpráv bude čtyřlitrový osmiválec s dvěma turbodmychadly spárovaný se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Sériové auto bude podle všeho plug-in hybridem, chce být totiž nejúspornějším SUV na trhu. Zároveň chce být i tím nejrychlejším SUV.

Už dříve bylo potvrzeno, že vzhled sériového SUV se proti konceptu Urus příliš nezmění. Winkelmann přiznává, že tvary karoserie budou vycházet z Urusu, dojde však k jejich evoluci. Výrazně změněn bude interiér, který v konceptu byl ryze futuristickou záležitostí, která měla sériové výrobě daleko. Podle šéfa Lamborghini bude kabina sériového SUV navržena tak, aby ji bylo možné používat každý den. Proto bude prostorná a komfortní.

Zdroj: Autocar

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..