Novinky

Nová verze Murciélaga!

Automobilka Lamborghini dnes překvapila všechny přítomné hosty na Pekingském autosalonu, když zde představila nové Lamborghini Murciélago LP670-4 SuperVeloce China Limited Edition. Automobil s dlouhým názvem, dostupným pouze pro čínský trh, vznikne v omezené sérii 10 kusů!

Murciélago LP670-4 SV China Limited Edition se oproti výchozí verzi liší pouze vzhledem. Šedý lak Grigio Telesto je doplněn oranžovými detaily, podobně jako na loni představeném Murciélagu LP650-4 Roadster, a „rychlým“ černooranžovým pruhem přes celou délku karoserie. Oranžová tu naznačuje sílu erupce sopky, vždyť Murciélago LP670-4 SV je se svými 670 koni téměř stejně silné.

Aby Lamborghini dokázalo exkluzivitu limitované edice, nejenže vznikne pouhých 10 exemplářů, ale také bude každý vůz vybaven plaketkou se jménem zákazníka a číslem daného kousku.

Výkony jsou totožné s Murciélagem LP670-4 Super Veloce, výkon 670 koní, zrychlení z nuly na sto za 3,2 s a maximální rychlost až 342 km/h. Pokud si však zákazník objedná křídlo Aeropack sníží se jeho maximálka na 337 km/h. Ale i s tím rozhodně ostudu neudělá…

Nová verze dosluhující vlajkové lodi je primárně určena pro movité čínské zákazníky. Čínský trh je pro automobilku ve skrze důležitý, loni zde zaznamenala 11% nárůst prodejů. S tím souhlasí i prezident automobilky, Stephan Winkelmann: „Dvacátého dubna jsme v Číně otevřeli již sedmé zastoupení, které se nachází ve městě Shenzhen. Osmý showroom, ve městě Xiamen, otevřeme v nejbližší době.“

Loni prodalo Lamborghini v Číně 80 automobilů, letos se očekává další nárůst, a právě proto je Murciélago LP670-4 SuperVeloce China Limited Edition jakýmsi poděkováním zdejším zákazníkům. Na autosalonu v Pekingu je vedle nové verze dvanáctiválcového modelu prezentováno i Gallardo LP570-4 Superleggera.

Jeden myslel na “Nová verze Murciélaga!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..