Novinky

Šéf Lamborghini: Huracán překoná v prodejích Gallardo

Vedení Lamborghini velice věří novému modelu Huracán, který v nabídce nahradil dřívější Gallardo, s 14.022 vyrobenými kusy vůbec nejprodávanější model v historii této značky. Šéf automobilky Stephan Winkelmann věří, že Huracán v prodejích Gallardo překoná.

Za první dva měsíce prodeje automobilka registruje přes 1.000 objednávek na Huracán. Už v příštím roce by tak mohl překonat Gallardo, kterého se v jeho nejlepším roce prodalo 1.844 kusů.

Winkelmann v rozhovoru pro server Automotive News Europe uvedl, že Huracán má velký potenciál přilákat ke značce nové zákazníky, ale zároveň uchovat ty stávající. Huracán má nadále agresivní styl typického Lamborghini, přidává ale moderní techniku a údajně i možnost každodenního použití.

Díky Huracánu by automobilka mohla překonat svůj prodejní rekord z roku 2008, kdy prodala 2.430 aut. Winkelmann odhaduje, že letos budou prodeje na stejné úrovni jako loni (kdy se prodalo 2.121 vozů), protože se bude výroba Huracánu teprve rozbíhat. Už v příštím roce by ale rekord z roku 2008 podle šéfa Lamborghini překonán být mohl.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..