Novinky

Lamborghini naznačuje, jak bude slavit 50 let své existence

Lamborghini bude v příštím roce slavit 50 let od svého založení. Už nyní však automobilka dala vědět, jak tyto oslavy budou vypadat.

Oslavy půlstoletí existence Lamborghini vyvrcholí v květnu 2013, kdy od 7. do 11. května proběhne tzv. Grand Tour. Té se mají zúčastnit stovky vozů značky, které vyrazí z Milána, odkud budou pokračovat přes Forte dei Marmi, Řím, Orvieto a Boloňu do Sant‘ Agaty. Během této jízdy urazí více než 1.200 kilometrů.

Hlavním dnem oslav bude 11. květen, kdy stovky Lamborghini pojedou z Boloni do Sant‘ Agaty. Zde účastníci tour navštíví muzeum značky a montážní halu. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci automobilky, kteří si automobily budou moci prohlédnout na každé zastávce tour.

Majitelé a dealeři se na Grand Tour mohou přihlásit od 20. září. Během podzimu ještě budou zveřejněny podrobnější informace o oslavách.

Lamborghini upozorňuje, že 10 % výnosů ze sponzorských příjmů daruje fondu zřízeného na pomoc při obnově náboženských, sociálních a kulturních center, které byly v regionu Emilia-Romagna zničeny během letošního květnového zemětřesení. Tato katastrofa zničila mnoho památek, poničen byl například i hřbitov, kde je pochován zakladatel značky Ferruccio Lamborghini.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..