Novinky

Co si Lamborghini chystá pro Paříž?

Pařížský autosalon patří mezi ty větší autombilové veletrhy, kde Lamborghini nechybí. Do letošního ročníku zbývá ještě zhruba měsíc, nyní tak už můžeme spekulovat, jaký automobil zde Lamborghini bude vystavovat.

Přestože to Lamborghini nepotvrdilo, můžeme s čistým svědomím říci, že na pařížském stánku Lamborghini nebude chybět koncept Urus. Studie tohoto SUV debutovala na jaře v Číně a od té doby ji Lamborghini ukázalo v různých koutech světa. Stále se zvažuje, zda se Urus bude vyrábět, a Lamborghini bude i v Paříži jistě zjišťovat, co si o autě myslí evropští klienti značky.

Pokud jde však o nějakou novinku, můžeme pouze spekulovat. Možnosti jsou v podstatě čtyři – sériová verze konceptu Sesto Elemento, Aventador Roadster, „Lamborghini 50th Anniversary“ nebo limitovaná edice Gallarda.

Sesto Elemento debutovalo před dvěma lety právě v Paříži, automobilka navíc už dala vědět, že v příštím roce vyrobí 20 exemplářů tohoto vozu. Je tak možné, že v městě nad Seinou ukáže právě sériové provedení tohoto lehoučkého supersportu, vážícího méně než tunu.

Aventador Roadster má také velkou šanci, že bude představen v Paříži. Podle dostupných zpráv totiž Lamborghini zvažovalo, že tento vůz bude debutovat už na jaře v Ženevě. Ve Švýcarsku si ale nakonec odbyl svoji premiéru extrémní Aventador J, který vznikl v jediném kusu. Automobilka navíc otevřený Aventador pilně testuje, což by naznačovalo blížící se premiéru. Je patrné, že kryt motoru bude proti kupé přepracován, odnímatelná střecha má být karbonová.

Lamborghini 50th Anniversary by pak dávalo smysl s ohledem na blížící se oslavy 50 let existence Lamborghini, které proběhnout v květnu 2013. Na druhou stranu by na takový vůz mohlo být příliš brzy, očekávámě tedy, že Lamborghini 50th Anniversary (zřejmě na základech Aventadoru) bude představeno až v příštím roce, třeba na jarním autosalonu v Ženevě.

Limitovaná edice Gallarda by pak byla taková znouzecnost. Jistě nejsme jediní, kteří jsou již unaveni z tolika edic babylamba. Vždyť jich bylo již 26! Takže trochu doufáme, že se v Paříži nedočkáme Gallarda Paris Edition s modrobíločervenou karoserií…

Foto: Sesto Elemento

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..