Novinky

Lamborghini už vyrobilo 1.000 Aventadorů

Z továrny Lamborghini v italské Sant‘ Agatě vyjel už tisící exemplář modelu Aventador. Automobil byl představen loni na jaře, do budoucna se může stát jedním z nejprodávanějších modelů této značky.

Tisící exemplář je lakován oranžovým odstínem Argos. Automobil poputuje do Německa, jeho vlastníkem je jistý Hans Scheidecker. Tento bavorský architekt už vlastní model Diablo, klíčky od svého nového vozu si převzal přímo z rukou prezidenta a generálního ředitele Lamborghini Stephana Winkelmanna.

Lamborghini vyrobilo 1.000 Aventadorů během jednoho roku a tří měsíců. Například v třetím čtvrtletí roku 2011 automobilka vyrobila tři Aventadory denně, dnes výroba čítá 4,5 aut za den. To předchůdci Aventadora, modelu Murciélago, trvalo dva roky a pět měsíců, než byl vyroben jeho tisící exemplář.

Mezi zákazníky je o Aventador velký zájem. Jeho výroba je vyprodána na 18 měsíců dopředu. Navíc je v plánech ještě Aventador Roadster, které prodeje jistě dále podpoří.

Lamborghini Aventador LP700-4 je poháněn 6,5litrovým atmosférickým vidlicovým dvanáctiválcem o výkonu 515 kW (700 k) a točivém momentu 690 Nm. Poháněna jsou všechna kola.

Současná vlajková loď značky se v budoucnu může stát jedním z nejprodávanějších modelů Lamborghini historie. Jedničkou je na pomyslném žebříčku Gallardo, kterého se od roku 2003 vyrobilo více než 12.000 exemplářů. Dvojkou je Murciélago s vyrobenými 4.099 kusy mezi lety 2001 a 2010.

V budoucnu má prodeje automobilky podpořit především SUV Urus, které čeká na schválení od vedení VW Group. Lamborghini má v úmyslu stavět až 3.000 kusů tohoto SUV ročně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..