Historie

Estoque: postupné odhalování

Automobilka Lamorghini letos postupně odhaluje podobu automobilu, který představí na Pařížském autosalonu. Pro továrnu to není poprvé, kdy byla tato metoda použita. Již před dvěma roky jsme čekali a po částech poznávali koncept Estoque. Vraťme se do roku 2008 a vzpomeňme, jak tyto „puzzle“ probíhaly.

Estoque

Není to jen nové Lamborghini. Je to nový svět.

Právě takto zněl slogan k prvnímu detailu, na kterém se rýsoval výfuk vozu. Ještě v této době (dva týdny před oficální premiérou) se množily domněnky, že jde o odlehčenou verzi Murciélaga, která měla být podle předchozích informací v Paříži odhalena. Úvahy o čtyřdveřovém sedanu v tu dobu nikdo nebral vážně…

Estoque

Neviděli jste ještě italské auto?

Druhý detail, na kterém bylo zveřejněno levé přední kolo a prostor okolo něj včetně malého chladícího otvoru s italskou trikolorou.

Tvar kapoty jasně naznačil, že tento vůz v žádném případě není novou verzí Murciélaga s motorem uloženým za zády pasažérů. Snímek ale naznačil, že Lamborghini představí vůz s vpředu uloženým motorem. Hovořilo se ale spíše o nástupci čtyřmístné Espady.

Na povrch také prosákly informace, že koncept byl tvořen z vůle vedení Sant‘ Agaty, nikoliv nadřazeného Audi, a že jeho stavba trvala pět měsíců.

Estoque

Elegantní realizace technického potenciálu.

Třetí obrázek ukázal minimalistické zadní světlo. Někdy v této době se začalo hovořit o tom, že se nové Lamborghini bude jmenovat Urus. To měla být odvozenina od italského „uro“ znamenající „pratur.“ Diskuze o tomto označení podpořilo to, že označení „Urus“ měla automobilka registrované na patentním úřadu.

Estoque

Nová kapitola v historii Lamborghini.

Čtvrtý a poslední zveřejněný (den před premiérou) detail před oficiální premiérou vozu zjevil přední světlomet. Ještě před tím vedení automobilky popřelo, že použije označení Urus. Naopak se poprvé hovořilo o konceptu jako o Estoque.

Světová premiéra Estoque nakonec proběhla 2. října 2008 na Pařížském autosalonu, oficiální snímky jsme mohli vidět již o den dříve. Lamborghini o Estoque hovořilo jako o možné třetí modelové řadě, dodnes však přes veškeré spekulace neodstartovala sériová výroba tohoto vozu. Mnozí ale ihned po premiéře tvrdili, že výroba začne až v roce 2010. A tento rok ještě neskončil…

Jeden myslel na “Estoque: postupné odhalování

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..