Historie

Ohlédnutí za rokem 2009

Loňský rok 2009 je již dávno za námi, rádi bychom se ale za ním ještě ohlédli. Loni Lamborghini uvedlo na trh čtyři nové modely. Znamená to, že byl pro italskou automobilku úspěšný? Vybrali jsme ty nejdůležitější události, které se staly za rok 2009:

Leden

Na počátku ledna automobilka Lamborghini vystavovala na autosalonu v Detroitu. Tam si mohli návštěvníci prohlédnout nový odstín pro individualizační program Ad personam, kterým byl matný modrý lak.

V půlce měsíce vyplynulo, proč na konci roku 2008 tak znenadání zavřelo největší dealerství Lamborghini na světě v americkém Orange County. Na světlo světa se dostal dvanáctimilionový dluh majitele zastoupení, Vika Keuyliana. Ten byl později shledán vinným za zpronevěru a odsouzen na třicet let. Ještě doplňme, že Lamborghini Orange County dodnes neobnovilo svůj provoz.

Únor

V rámci rozšiřování světové sítě dealerství otevřela automobilka nový showroom v indonéské Jakartě, který se stal prvním zastoupením v této jihoasijské zemi. S devíti sty miliony obyvateli je pro Lamborghini Indonésie jistě zajímavým trhem.

Na přelomu února a března začala pro třístovku zaměstnanců automobilky nucená dovolená, kterou způsobila nižší poptávka po vozech Lamborghini. Tato zpráva se v médiích objevila jen pár týdnů po té, co vedení ujišťovalo, že s prodejností nemá nejmenší problém.

Březen

Na počátku března bylo na autosalonu v Ženevě oficiálně odhaleno Murciélago LP670-4 SuperVeloce. Odlehčená verze vlajkové lodi dostala modifikovaný vzhled, silnější motor a cenovku 300 000 Euro. Na oficiální video se podívejte zde, na podrobné technické údaje tady.

Krátce po premiéře Murciélaga SV bylo oficiálně představeno i Murciélago LP650-4 Roadster. Posilněný automobil byl vyroben v limitované edici 50 exemplářů. Všechny vozy byly vyrobeny v šedooranžové kombinaci. Podívejte se na něj do sekce showroom.

Květen

V májovém čase vstoupilo na český trh herní příslušenství Lamborghini. Společnost Game Line Word získala jako jediná ve střední Evropě oficiální licenci na prodej kolekce volantů, setů příslušenství a ochranných pouzder určených a navržených speciálně pro Sony PlayStation 3, Sony PSP a dalšího vybavení.

Červen

V červnu otevřel své brány Brněnský autosalon, kde si odbylo svojí tuzemskou premiéru Murciélago LP670-4 SV. Na matně bílý automobil spolu s dalšími vystavenými italskými vozy se podívejte do této reportáže.

Na konci školního roku automobilka představila další model, kterým se stalo Gallardo LP550-2 Valentino Balboni, pojmenované na oslavu slavného testovacího jezdce, který byl nucen se odebrat do důchodu. Technické parametry si prostudujte tady, životopis Valentina Balboniho najdete zde.

Červenec

Polovina roku dokázala, že finanční krize zasáhla i Lamborghini. Celosvětové tržby poklesly o 37 procent. Přečtěte si podrobnou zprávu.

Září

Na Frankfurtském autosalonu se představil Reventón Roadster, automobil, o kterém se spekulovalo již od jara. Oproti uzavřené verzi dostal silnější motor o 670 koních a odlišný lak. Fotky z autosalonu najdete tady, technické parametry v sekci showroom. První exemplář poputoval k zákazníkovi v prosinci.

V tomto měsíci jsme zahájili provoz tohoto serveru, navštívili Sant‘ Agatu a muzeum Ferruccia Lamborghiniho v Dossu.

Říjen

V říjnu Lamborghini opět expandovalo, tentokrát do Jižní Ameriky, kde otevřelo svoje první zastoupení, umístěné ve městě Sao Paulo. Krátce poté byly otevřeny nové showroomy v Číně.

V tomto měsíci taktéž skončila sezona Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Celkovým vítězem se stala italská posádka Fabio Babini, Claudio Rossetto. Náš Jarek Janiš ve své kategorii skončil třetí. Sezona 2009 probíhala jen na evropských okruzích, pro tu letošní se počítá i se závody na Středním východě. Zatím si zopakujte loňské výsledky v sekci Super Trofeo.

V polovině měsíce se v českých ulicích objevily i první dva exempláře Murciélaga SV. Byli jsme u předávání jednoho z nich.

Listopad

Na konci měsíce proběhlo mmotion09, veletrh exkluzivních automobilových, motocyklových a lifestylových značek. V holešovickém Veletržním paláci vystavovalo i Lamborghini Praha. Vzpomeňte na naši návštěvu ve dvou fotogaleriích tady a tady.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..