Novinky

Centenario LP 770-4: Jméno pro nový model?

Lamborghini na jaře příštího roku představí nový hypermodel jako oslavu 100 let od narození zakladatele značky, Ferruccia Lamborghiniho. Speciální automobil zřejmě ponese jméno Centenario LP 770-4. Tvrdí to francouzský server TF1 s odvoláním na patentový úřad. Lamborghini si totiž označení Centenario LP 770-4 nechalo zaregistrovat.

Jméno nového modelu by dávalo smysl, Centenario je totiž španělský výraz pro stoletý. Číslovka za názvem pak odkazuje na výkon motorů v koních a použití pohonu všech kol. Zkratka LP pak naznačuje, že se nebude jednat o hybridní model, jak naznačovaly některé dřívější zprávy. V opačném případě by totiž podobně jako koncept Asterion novinka nesla zkratku LPI.

Podle dostupných zpráv bude Centenario postaveno na základech Huracánu. V jeho útrobách však bude pracovat dvanáctiválec z Aventadoru. Z toho důvodu bude výchozí karoserie upravena, aby se do ní 6,5litrový agregát vešel.

Ferruccio Lamborghini se narodil 28. dubna 1916 v malé vesnici Renazzo di Cento v provincii Ferrara. V dubnu 2016 Sant‘ Agatu jistě čekají oslavy tohoto výročí. Samotný model Centenario LP 770-4 ale patrně uvidíme o pár týdnů dříve, na ženevském autosalonu v březnu 2016.

Foto: Lamborghini Veneno

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..