Novinky

Balboni byl oceněn na tradiční Concorso Italiano

Automobilová ikona Valentino Balboni, která pracuje více než čtyřicet let pro značku Lamborghini, byla oceněna klíčem od města Monterey na zdejší slavné akci Concorso Italiano. Klíč od města předal Balbonimu místní starosta Chuck Della Sala.

„Valentino navštěvuje Concorso Italiano každý rok, což je vždy obrovské potěšení pro účastníky této akce. Díky těmto návštěvám mohou zúčastnění poznat jednu z renomovaných osobností automobilového průmyslu a legendu značky Lamborghini,“ říká Tom McDowell, předseda Concorso Italiano. „Letos jsme chtěli Valentinovi věnovat speciální dárek za jeho podporu městu Monterey a dalších automobilových setkání, které navštěvuje jako reprezentant automobilky Lamborghini,“ dodává McDowell.

Valentino Balboni nastoupil do sant’agatské továrny v roce 1967 na post mechanika. Od roku 1973 se podílel na vývoji všech produkčních aut jako hlavní testovací jezdec, navíc otestoval většinu vyrobených vozů před doručením k jejich majitelům. V roce 2009 byla na jeho počest uvedena na trh limitovaná edice Gallarda nazvaná LP550-2 Valentino Balboni. Unikátní vůz je vybaven náhonem jen na zadní kola.

Concorso Italiano je slavná akce pořádaná na golfovém hřišti Laguna Seca nedaleko kalifornského města Monterey. Jejím cílem se oslavit italské sportovní automobily.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..