Novinky

Centenario slaví 100 let od narození Ferruccia

Lamborghini v letošním roce slaví 100 let od narození svého zakladatele, Ferruccia Lamborghiniho. Na tuto oslavu vznikl model Centenario LP 770-4, který je postaven na základech dvanáctiválcového Aventadoru.

Vnější vzhled Centenaria se ve srovnání s Aventadorem výrazně liší, příď má dokonce blíže Huracánu. Agresivní design je velice futuristický, a to hlavně vzadu, kde nechybí obří difusor, úzké svítilny nebo vysunovací spoiler.

Vnitřek nezapře svůj původ v Aventadoru. Objevuje se zde ale nový multimediální systém ovládaný prostřednictvím 10,1palcové obrazovky. Vedle detailní telemetrie a navigace mezi funkcemi systému nechybí Apple CarPlay umožňující spárování s telefonem od Applu.

O pohon se stará dvanáctiválec z Aventadoru, který je však naladěn na 770 koní. Centenario se tudíž stává nejvýkonnějším sériovým modelem značky v její historii. Na stovce je auto za pouhé 2,8 sekundy a jede více než 350 km/h. Poháněna jsou všechna kola prostřednictvím sekvenční převodovky ISR, specialitou je natáčecí zadní náprava. S komfortem pak pomáhají magneticko-rheologické tlumiče.

Centenario se představilo ve formě kupé, postavena bude ale také otevřená verze. Od každé karosářské varianty vznikne 20 kusů, přičemž všech 40 je už prodáno. Zákazníci za auto zaplatí 1,75 milionu eur, bez daně. První vozy budou předány na podzim.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..