Novinky

Aventador SV Roadster: 750 koní s otevřenou střechou

Lamborghini na výstavě Quial, která e koná v rámci automobilového týdne v kalifornském Monterey, představila avizovanou novinku Aventador LP 750-4 Superveloce Roadster. Dvanáctiválcový model dostal ve srovnání s výchozím Aventadorem Roadster doping 50 koní a zároveň jeho hmotnost klesla o 50 kg.

Díky tomu se výkon Aventadoru SV Roadster zastavila na 750 koních, automobil pak váží 1.575 kg (suchá hmotnost).

Kombinace vysokého výkonu a nízké hmotnost znamená, že novinky zrychlí z 0-100 km/h za pouhé 2,9 sekundy a jede přes 350 km/h. To jsou hodnoty srovnatelné s Aventadorem SV kupé, který je na stovce o pouhou desetinu sekundy rychleji.

Stejně jako u výchozího roadsteru je síla 6,5litrového atmosférického dvanáctiválce posílána na všechna čtyři kola prostřednictvím sedmistupňové robotizované převodovky ISR a systém Haldex čtvrté generace. Podobně jako u Superveloce kupé pak nechybí magneticko-rheologické tlumiče nebo řízení s progresivním převodem.

Výhodou Aventadoru SV Roadster je možnost jízda s otevřeným nebem nad hlavou. Pokud je dvoudílná střecha nasazena, může si posádka lépe vychutnat zvuk motoru díky stahovacímu zadnímu sklu.

Automobilka postaví pouze 500 exemplářů Aventadoru LP 750-4 Superveloce Roadster. První vozy zamíří k zákazníkům na začátku roku 2016.

Lamborghini nový Aventador SV Roadster označuje jako první otevřený model značky s označením Superveloce, který se dostal do sériové výroby. V minulosti vzniklo pouze Diablo SV Roadster, které bylo vyrobeno v pouhých šesti exemplářích, a tak se o sériové produkci nedá příliš hovořit

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..