Novinky

Unikátní Miura SVJ má po renovaci. Ukázala se na Rétromobile

Lamborghini Miura SVJ patří mezi nejzajímavější díla historie automobilky ze Sant‘ Agaty. Jednalo se o speciální varianty Miury SV, inspirované prototypem Miura Jota, který se kvůli vážné nehodě nedochoval do dnešních dnů. Automobilka originálně postavila jen čtyři kousky Miury SVJ, přičemž jeden z nich nedávno prošel rozsáhlou renovací.

Postarala se o ní divize Lamborghini Polo Storico, zaměřená právě na takové práce. Konkrétně renovovaný kousek s číslem šasi 4860 byl postaven v roce 1973 pro německého závodníka Huberta Hahneho, který tehdy působil jako dovozce vozů Lamborghini do Německa.

Původně byl vůz lakovaný černě, s černým interiérem, v roce 1977 si však Hahne nechal Miuru SVJ u Lamborghini přelakovat na stříbrnou barvu, která autu vydržela dodnes. V Německu automobil zůstal do nového tisíciletí, kdy se přesunul do soukromé sbírky v Japonsku. Na veřejnosti se tak na letošním Rétromobile v Paříži ukázal po dlouhých letech.

Lamborghini původně postavilo jen čtyři kousky Miury SVJ. Mnohým majitelům se ale přeměna tak líbila, že si svoji Miuru nechali upravit dodatečně, případně využili jen některé prvky. I proto se můžete setkat s více vozy, co vypadají jako Miura SVJ.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..