Novinky

Lamborghini: Práce na rozšíření továrny zahájeny

Lamborghini zahájilo přípravné práce na rozšíření své domovské továrny v Sant‘ Agatě, jehož důvodem je chystané rozšíření nabídky značky o SUV. Třetí modelová řada se na trhu objeví v průběhu roku 2018.

Po dokončení prací se domovský závod Lamborghini bude rozkládat na ploše velké 150.000 m2, což bude takřka více než dvakrát tolik co dnes. Vedení automobilky pak přiznalo, že pokud by bylo potřeba, je závod možné rozšířit ještě více. Prostor k takové expanzi v Sant‘ Agatě existuje.

Továrna se v následujících letech rozšíří nejen o novou montážní linku, ale také o nové sklady. Lamborghini rovněž počítá s rozšířením vývojového centra a novým centrem kvality, v němž bude každý vyrobený vůz kontrolován. Novinku bude i testovací dráhy speciálně určená pro nové SUV. Na novém místě bude též domovský Lamborghini Store. Samotná výstavba budov má být zahájena na jaře 2016, kdy má být položen základní kámen k tomuto projektu.

Spolu s expanzí továrny vzroste také počet zaměstnanců italské automobilky. Ještě letos svoji pracovní sílu Lamborghini rozšíří o 50 osob, v příštím roce má následovat až 500 nových pracovníků, kteří budou pracovat v oblasti montáže, kvality a vývoje. Výrobce je bude chtít najmout ve spolupráci s univerzitami a náborovými společnostmi.

Zdroj: la Repubblica Bologna

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..