Novinky

Huracán přišel o střechu

Lamborghini na frankfurtském autosalonu představilo novou karosářskou variantu Huracánu, otevřený Spyder. Ten na stánku značky na IAA doplnil Aventador Superveloce, který se světu prezentoval již v srpnu na automobilovém týdnu v americkém Monterey.

Huracán LP 610-4 Spyder navazuje na dřívější Gallardo Spyder, prodejně nejúspěšnější model Lamborghini v jeho historii. Automobilka předpokládá, že novinka dřívější otevřené Gallardo v prodejích překoná.

Podobně jako předchůdce má Huracán Spyder elektrohydraulicky ovládanou plátěnou střechu, auto tak nepřešlo na dnes modernější pevnou skládací střechu. Plátno se za zády posádky schová za pouhých 17 sekund, přičemž celý proces je možné provést do rychlosti 50 km/h. Střechu mohou zákazníci objednávat v černé, hnědé nebo červené barvě.

Díky skládací střeše se silueta Spyderu výrazně liší od kupé. Nový je kryt motoru s dvěma ploutvemi, které usměrňují vzduch.

O pohon Huracánu Spyder se stejně jako v případě kupé stará 5,2litrový atmosférický desetiválec o výkonu 610 koní a točivém momentu 560 N.m, který je kombinován se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Novinkou je start-stop systém a vypínání válců, kterých se kupé dočká počínaje modelového roku 2016.

Huracán Spyder zvládne zrychlit z 0-100 km/h za 3,4 sekundy a jet až rychlostí 324 km/h, což jsou jen lehce odlišné parametry ve srovnání s kupé. Auto váží 1.542 kilogramů (suchá hmotnost), což je o 120 kg více než v případě kupé. Základem auta je karoserie kombinující hliník a karbon, která je o 40 % tužší než u Gallarda Spyder.

První zákazníci se Huracánu Spyder dočkají na jaře 2016. Ceny auta startují na částce 186.450 eur bez daně, což je v přepočtu zhruba 5.035.000 korun.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..