Novinky

Urus se bude vyrábět na Slovensku, tvrdí Automobilwoche

Lamborghini v současnosti řeší, kde vyrábět své chystané SUV vycházející z konceptu Urus. Německý magazín Automobilwoche na základě nejmenovaných zdrojů tvrdí, že se Urus bude vyrábět ve slovenské továrně Volkswagen Group v Bratislavě.

Zdroje z automobilky oficiálně mlčí, šéf Lamborghini Stephan Winkelmann pouze nedávno uvedl, že vývoj SUV probíhá podle plánů. Sériový automobil má být představen v roce 2017.

Výroba Urusu v Bratislavě by byla na jednu stranu logická, vyrábějí se zde také ostatní SUV koncernu VW Group, která budou sdílet techniku s Urusem (platformu MLB). Na druhou stranu by tím Lamborghini ztratilo část své exkluzivity.

Problémem je pak fakt, že domovská továrna Lamborghini v Sant‘ Agatě v současnosti nemá dostatečnou kapacitu na výrobu Urusu. Dřívější plány totiž počítají až s 3.000 kousky SUV ročně. Loni přitom ze Sant‘ Agaty vyjelo 2.122 vozů s býkem ve znaku.

Řešením by tak byla výroba karoserií Urusu v Bratislavě, zatímco závěrečná montáž by probíhala v Sant‘ Agatě. Podobně se už karoserie a interiéry offroadu LM002 vyráběly u firmy Irizar ve Španělsku. Hliníkové karoserie pro Gallardo zase byly vyráběny v Německu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..