Novinky

Urus: Silné SUV stále čeká na schválení

Loni se zdálo, že příchod SUV vycházejícího z konceptu Urus je jistotou, letos je ale všechno jinak. Vedení koncernu VW Group totiž tomuto projektu stále nedalo zelenou. Důvodem jsou údajně obavy o odbyt tohoto vozu.

Nejmenovaný vysoce postavený představitel Lamborghini sdělil britskému magazínu Autocar, že se vedení obává možného poklesu prodejů na trzích, které by byly pro SUV klíčové. Nejmenovaný manažer jmenovitě zmínil Blízký východ, kde v současnosti probíhají boje proti islámským radikálům. Situace ale není růžová ani třeba v Rusku, kde prodeje aut dlouhodobě klesají, mimo jiné kvůli krizi na Ukrajině.

Samo Lamborghini by ale Urus rádo vidělo ve výrobě, a tak stále pracuje na jeho možné produkci. Je ale takřka jisté, že se jeho případný příchod pozdrží. Loňské zprávy hovořily o zahájení výroby v roce 2017, nyní se zdá, že to bude nejméně o rok později.

Otálení se schválením sériové výroby Urusu může souviset i s tím, že italská automobilka nemá kapacitu na jeho produkci. Navíc SUV by mohlo některé zákazníky mást, Lamborghini sice v minulosti nabízelo offroad LM002, dlouhých dvacet dva let ale vyrábí výhradně supersporty.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..