Novinky

Asterion: Mohl by se vyrábět?

Letošní koncept Asterion LPI 910-4 automobilka Lamborghini prezentovala jako technický demonstrátor, který měl ukázat možnosti plug-in hybridního pohonu. Přestože se s výrobou původně vůbec nepočítalo a vůz měl skutečně ukázat jen možnosti moderního pohonu, pozitivní reakce veřejnosti přinutily vedení značky se zabývat možností produkce tohoto auta.

„Interní diskuze uvnitř Lamborghini se vedou o potenciální ceně auta a kvůli vyšší hmotnosti o ovladatelnosti, komfortu, chování ve vysoké rychlosti a zrychlení, “ uvedl šéf vývoje a výzkumu Lamborghini Maurizio Reggiani v rozhovoru pro britský Autocar.

Případná cena sériového Asterionu by se zřejmě pohybovala lehce nad cenou Aventadoru, cenu totiž zvýší náklady na vývoj hybridního ústroji. Kvůli tomu by Asterion mohl stát okolo 13 milionů korun.

Asterion by jistě do modelové palety značky skvěle zapadl. Svým designem je typickým Lamborghini, na rozdíl od současných supersportů by díky své koncepci gran turisma mohl ke značce přilákat nové zákazníky. Navíc vozy GT k Lamborghini patří, vždyť prvním sériovým modelem značky bylo právě gran turismo.

Zdroj: Autocar

Jeden myslel na “Asterion: Mohl by se vyrábět?

  • Opravdová nádhera

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..