Tuning Lamborghini

Reiter Engineering Gallardo GT3 Strada

Další názor na to, jak by mělo vypadat Gallardo, pochází od firmy Reiter Engineering. Tato německá společnost se zabývá okruhovým závoděním s vozy Lamborghini, díky čemuž tato úprava vypadá, jakoby sjela ze závodního okruhu.

Díváte se na okruhové závody FIA GT3 a chcete mít své Lamborghini jako tito závodníci? Pak není nic jednoduššího než zavolat do firmy Reiter Engineering (+49 (0) 86 85 / 77 92-0) a říci si o ten svůj paket pro Lamborghini Gallardo, nazvaný GT3 Strada. To slovíčko Strada je moc důležité, protože znamená, že je automobil homologován i pro běžný provoz.

Pokud fanoušky okruhového ježdění nejste, pak vás jistě zajímá vzhled upraveného automobilu. Jednoduše shrnuto, jedná se o opravdového závodníka, protože Gallardo GT3 Strada vypadá, jako jeho okruhoví bratříčci Gallarda GT3. Jen mu chybí samolepky sponzorů…

Gallardo GT3 Strada dostalo mohutné křídlo na záď, nahrazující to obyčejné standardní. Na boku se objevily„žraločí“ průduchy, vpředu byl upraven přední spoiler, který se dá sundat, když vás omrzí. Novinkou se stalo také výfukové potrubí, od něhož nečekejte jen vyladěný zvuk a jiné koncovky. Celá koncovka výfuku se přesunula nahoru doprostřed zádě a tvoří jedinou rouru, místo obvyklých dvou. Přesně takový výfuk mají i okruhoví závodníci, kteří však nemají problémy s jeho homologací…

Na závěr pak několik čísel. Výfuk vydává píseň o 75 decibelech, dokud nestisknete tlačítko, které otevře výfukové klapky, a z andílka se stane sám ďábel. Dalším číslem je číslo devět, přesně devět kilogramů Gallardo GT3 Strada ztratilo na váze. Posledním číslem je dvanáctka, výfuk totiž dává autu 12 koní navíc. Výsledná cifra se díky tomu zastavila na 532 koních.

Foto: Reiter Engineering

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..