Tuning Lamborghini

Heffner’s performance Gallardo TT 850

Spojení TT je možná známé s automobilkou Audi, nicméně ve slangu amerických úpravců znamená úplně něco jiného, než sportovní kupé od Audi. Gallardo TT tak má s Audi TT společné opravdu jen ty dvě písmenka v názvu.

Heffner’s performance je americká tuningová firma, sídlící ve městě Sarasota na Floridě, která kromě amerických automobilů upravuje i italská Lamborghini. Američané Lamba mají rádi a Heffner’s performance toho patřičně využilo. V současné době patří mezi nejoblíbenější úpravce ve svém oboru.

Američané jsou známí tím, že jejich auta musí jezdit co nejrychleji a je jedno, jestli zatáčí. Takovým případem je i úprava Gallarda, u kterého mluví za vše číslo 850. Divíte se, že Američané vyházeli všechno nepotřebné a Gallardo nyní váží 850 kilo? Tak to jste pěkně vedle, číslovka 850 totiž představuje počet hřebců, kteří se ukrývají v upraveném motoru. Ptáte se, jestli se pracovníci firmy spřáhli se samotným ďáblem, aby něco takového vytvořili? Smlouvu s ďáblem možná také podepsali, ale hlavně odstranili celý motor a komplet ho předělali.

S těmito úpravami je také spojen název upraveného automobilu, písmena TT totiž tvoří zkratku pro slovní spojení Twin Turbo, které se automobilovým fandům snad nemusí ani překládat. Celý seznam úprav si pak můžete prohlédnout na stránkách společnosti.

Upravené Gallardo TT850 zvládne zrychlit z nuly na stovku za 3,1 sekundy (tedy rychleji než Murciélago LP670-4 SV,) čtvrt míle pokoří za 10,7 sekundy. Tato hodnota je pro evropského zákazníka možná nepředstavitelná, nicméně společnost se touto hodnotou chlubí, a tak předpokládáme, že se jedná o velice slušný čas. Navíc má společnost doporučení od někoho, kdo má k Lamborghini co říci. Testovací jezdec automobilky Valentino Balboni byl tímto vozem nadšen! A lepší doporučení na Lambo vám nikdo jiný nedá…

Cena celkové úpravy je 56 000 dollarů, největší nevýhodou je však fakt, že s Gallardem budete muset na Floridu a taková cesta evropskému zákazníku celou úpravu podstatně prodraží.

Foto: Heffner’s performance

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..