Novinky

Na prodej: trio exemplářů LM002

Při procházení německých inzertních serverů se často dají nalézt zajímavé vozy na prodej. Zaměřili jsme se na model LM002, slavné Rambo Lambo, a našli hned tři potencionální exempláře ke koupi. Je libo bývalý vůz Tiny Turner, poslední prodaný kousek, anebo LM002 kombi?

Poslední prodané LM002

Úplně poslední prodané LM002 nabízí lucemburský prodejce ART & REVS. Nejedná se o poslední vyrobené LM002, to odpočívá v Muzeu Lamborghini v Sant‘ Agatě.

Prodávaný vůz byl poprvé registrován v roce 1992 v Německu a u svého majitele zůstal až do roku 2003. Automobilu nechybí veškeré dokumentace, zajímavostí je originál dopisu od vedení Lamborghini, ve kterém je sepsána historie tohoto vozu.

Automobil ve stříbrném laku s 29 000 km na tachometru je nabízen za 123 000 euro.

LM002, které vlastnila Tina Turner

Slavná zpěvačka, která byla první majitelkou modrého exempláře, není jediný důvod zajímavosti tohoto vozu. Tina Turner na daném voze nechala vyměnit originální dvanáctiválcový motor a vyměnila jej za osmiválec z Mercedesu E 500 AMG! Aby zvláštnostem nebylo konec, v rámci přestavby nahradila manuální převodovku automatická a ve výbavě se objevilo speciální stereo Blaupunkt o výkonu 1500 Wattů. Jestli toto rádio hrálo někdy Tininy písničky je už na vaší fantazii.

Modré LM002 s 50 000 najetými kilometry nabízí společnost Sportwagen Engel GmbH za 99 900 euro.

LM002 „Estate“

Lamborghini LM002 s karoserií kombi si nechal na zakázku postavit brunejský sultán, majitel slavné sbírky všelijakých automobilů. Stříbrný vůz přestavěl italský karosář Salvatore Diomante. Podle historiků vzniklo ještě zelené kombi, které je pravděpodobně nadále součástí sultánovy sbírky.

Do upraveného LM002 se vejde 7 pasažérů (možná i více), kteří si mohou užívat luxusu v podobě barevné televize s DVD systémem a dalšími hračkami na palubě. Luxusní kožené sedačky doplňuje palubní deska z ořechového dřeva.

Daný vůz rovněž prodává Sportwagen Engel GmbH. Unikátní automobil z roku 1986 má najeto pouhých 6300 km, převodovka i spojka jsou nové. Cenovka činí 109 999 euro.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..