Reportáže

Sluníčko, Košice a tři Lamborghini

Poslední dny naznačují, že v Čechách je zřejmě konec prázdninových hrátek v parném vedru. V Košicích naopak sluníčko ještě prosvítá, a když se v tomto slovenském městě ukážou hned tři oranžová Lamborghini, je tu hned jak v nejjasnějším počasí.

Tři Lamborghini, tři různé modely, dva odlišené motory, každé z jiného státu, ale jedna barva, oranžová. Právě oranžový metalický lak tuto trojici spojuje, byť je Murciélago LP640-4 vybaveno trochu odlišným odstínem.

Gallardo Spyder je nejstarším členem tohoto tria, vždyť světovou premiéru si odbylo již v roce 2005 na Frankfurtském autosalonu. Se svými 520 koni ale nadále vzbuzuje respekt, vždyť uhání až 314 km/h s nataženou střechou. Pokud je plátěná střecha za zády posádky (celý proces skládání trvá 20 s), maximálka klesne na hodnotu 309 km/h.

Gallardo LP560-4 Spyder je faceliftovanou verzí otevřeného babylamba. Vedle agresivnějšího výrazu se do motorového prostoru dostal nový 5,2 litrový desetiválec produkující 560 koní. S ním jede LP560-4 Spyder až 324 km/h bez ohledu na to, kde je střecha. Zákazník pak může vybírat mezi černým, modrým, šedým nebo béžovým provedením.

Murciélago LP640-4 je větším a silnějším bratrem obou vozů, zároveň je duchovím nástupcem tak slavných modelů, jakými byla Miura, Countach a Diablo. Úspěšností prodejů (Murciélago překonalo ve všech svých formách 4000 vyrobených kusů) své předky předstihlo a i díky tomu se může hrdě postavit po jejich boku.

Když vidíme tato tři lamba na různých místech, musíme si položit jednu otázku. Nestálo by za to, uspořádat nějaký sraz vozů Lamborghini? Líbí se vám takový názor? Pište do komentářů.

Foto: Martin Kertes

Jeden myslel na “Sluníčko, Košice a tři Lamborghini

  • sraz Lamborghini v čechách?To je ten nejlepší nápad 😉

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..