Novinky

LP570-4 Superleggera oficiálně představena

Automobilka Lamborghini oficiálně představila nový model, nazvaný Gallardo LP570-4 Superleggera. Z názvu lze vyčíst, že se jedná o odlehčenou verzi baby lamba, kterou pohání 570 koní skrze všechna čtyři kola. Veřejnost vůz poprvé shlédne na autosalonu v Ženevě, který startuje zítra.

LP570-4 Superleggera dostala nový nárazník s mohutnějšími nasávacími otvory, nalakovanými matně černým lakem. Jeho ostré hrany odkazují nejen na větší Murciélago SV, ale i na závodní Gallardo Super Trofeo. Jeho tvary jsou nejen působivé, ale i efektivní – LP570-4 se honosí lepším aerodynamickým odporem.

Na boku vozu se objevil obdobný pruh jako na předchozí Superleggeře, tentokrát ale doplněný italskou trikolorou. (Zdál se vám snad starý model málo italský?) Změny pokračují i na zádi, které dominuje nový difusor se čtyřmi matně nalakovanými koncovkami výfuku. Novinkou je velké karbonové přítlačné křídlo, dodávané na přání.

LP570-4 Superleggera je o 70 kilogramů lehčí než základní model, jeho hmotnost činí 1340 kilogramů. (Minulá verze byla ještě o 10 kilo lehčí). Inženýři se s váhou poprali jako minule – sklo nahradil lehčí polykarbonát (boční okna, zadní okna a kryt motorového prostoru), část karoserie nahradil karbon.

Karbonová vlákna se objevila v interiéru tak, jako v typickém sportovním automobilu. Karbon najdete ve výplních dveří, na pádlech robotizované převodovky, či na centrálním tunelu. Sedadla jsou pokryta černou alcantarou s prošíváním v barvě karoserie. Použitý materiál je mnohem lehčí než běžná kůže. I přes sportovní vzhled ale není LP570-4 Superleggera spartánská – ve výbavě nechybí klimatizace nebo elektricky ovládaná okna.

Novinkou je i modernizovaný desetiválec produkující 570 koní, točivý moment činí 540 Nm. Taková síla znamená velice působivá čísla – zrychlení z nuly na sto za 3,4, z nuly na dvě stě za 10,2 s, ručička tachometru se pak zastaví až na hodnotě 325 km/h. Proti „staré“ Superleggeře je motor efektivnější a pyšní se nižšími emisemi.

Superleggera je tak jako všechna novodobá Lamborghini standardně dodávána s robotizovanou převodovkou E-Gear, bez příplatku je však dodávána i manuální převodovka. Jestliže chcete mít z LP570-4 pravověrný závoďák, můžete si připlatit za ochrannou klec, hasicí přístroj, karbonové brzdy nebo čtyřbodové pásy. Pokud raději dbáte na eleganci, zaškrtněte při výběru políčko s osvětlením motorového prostoru.

Jak je u Lamborghini zvykem, speciální edice se liší i použitými barvami. Gallardo LP570-4 Superleggera tak budete moci potkávat v zelené Verde Ithaca, žluté Giallo Midas, oranžové Arancio Borealis, šedé Grigio Telesto, černé Nero Noctis a bílé Bianco Monocerus. Zájemci si samozřejmě mohou připlatit za speciální lak skrze individualizační program Ad personam. Základní cena doposud stanovena nebyla.

3 komentáře: „LP570-4 Superleggera oficiálně představena

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..