Novinky

LP83X: prezentace v Singapuru

Automobilka Lamborghini pořádala tento týden neoficiální prezentaci nástupce Murciélaga, takzvaného modelu LP83X, pro zákazníky v Singapuru. Díky úniku některých informací víme zase o něco více. Třeba to, že hodnota maximální rychlosti bude na hodnotě 350 km/h a zrychlení 0-100 km/h bude trvat 2,9 s!

VIP hosté a potenciální kupci viděli skutečný automobil, přesto na veřejnost neunikly žádné fotografie. Představitelé automobilky totiž všem zabavili mobilní telefony, přesto několik detailů uteklo a některé předchozí domněnky byly potvrzeny.

Nejdůležitějším parametrem je určitě hodnota výkonu. Věřte, že LP83X pohání 700 koní, točivý moment je na hodnotě 680 Nm. Taková síla znamená zrychlení z nuly na stovku za 2,9 s a maximální rychlost 350 km/h. Tím se LP83X (nebo také LP700-4) stane nejrychlejším lambem historie…

Pohon 6,5 litrového dvanáctiválcového motoru je posílána na všechna čtyři kola, převodovka je sedmistupňová se dvěma automatickými módy. Jedná se zřejmě o novou generaci e-gearu, protože nová převodovka je poloautomatická, s jednou spojkou. Čas přeřazení trvá v nejrychlejším nastavení 50 ms.

Šasi auta tvoří karbonový monokok, zavěšení používá podobnou techniku jako monoposty Formule 1. Díky lehkým materiálům se má váha pohybovat okolo 1400 kilogramů.

O vzhledu se zmíníme jen málo. LP83X má podobné úzké svítilny jako koncept Estoque, střecha je tvořena dvěma bublinami, které mají vozy od Zagata. Dveře otevírané k nebi nechybí, nicméně se otvírají pod jiným úhlem než u Murciélaga. V interiéru je prý část konzole podobná vozům Audi, přístrojová deska je digitální, jako u Ferrari 458 Italia.

Cena auta má být asi o 15 % dražší, než jaká byla u Murciélaga LP640. V samotném Singapuru si už vůz objednalo 40 lidí! Předpokládáme, že po dalších prezentacích v Sant‘ Agatě (v listopadu) a USA (tři termíny v prosinci) zájemců ještě přibude. My méně šťastní LP83X (i se jménem) poznáme až v březnu, na Ženevském autosalonu.

Foto: Spyshot testovací muly na Nürburgringu, WorldCarFans

Jeden myslel na “LP83X: prezentace v Singapuru

  • Už se na něj moc těším. Kéž by nebylo tak drahé 🙂 a nedostupné.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..